bura.com.tr - İhtiyacınız Olan Herşey bura'da!

Makaleler » Blog » Duvar Kağıdı Temizliği Nasıl Yapılır ?

Evinizin havasını değiştiren ve şıklık katan duvar kağıtlarının temizliği, bilinenin aksine kolay ve zahmetsizdir. Severek seçtiğiniz duvar kağıtlarınızın uzun ömürlü olmasını istiyorsanız, duvar kağıtlarını yıpratmayan temizlik malzemelerini tercih etmelisiniz.

 

Duvar kağıtlarını temizlemenin birkaç farklı yolu vardır. Bunlardan en basiti elektrik süpürgesi ile temizlemektir.  Süpürgenizin başlığına yumuşak bir fırça takarak, yukarıdan aşağıya doğru süpürerek temizleyebilirsiniz. Tozlardan arındıktan sonra bezle silebilirsiniz.

 

Diğer bir yöntem ise, boya mağazalarında satılan duvar kağıdı hamurudur. Bu hamur genelde narin ve çok lekeli duvar kağıtları temizliğinde kullanılır. Hamuru elinizde top haline getirerek tüm duvarda gezdirerek temizleyebilirsiniz. Zamanla kirlenen hamur, duvar kağıtlarınızın nasıl temizlendiğini gösterir.

 

Duvar kağıtlarınızı silme yöntemi ile temizlemenizde mümkündür. Ancak bunun için öncelikle kullandığınız duvar kağıdının silinebilir özellikte olup olmadığını bilmeniz gerekir. Eğer suya duvar kağıdı suya dayanıklı değilse, sildiğinizde yıpranabilir. Küçük bir parçada su ve deterjanla deneme yapabilirsiniz, eğer duvar kağıdı sıvıyı emerse ve rengi koyulaşırsa kesinlikle silmeyin. Eğer silmeye uygunsa; deterjan ve su karışımı ve bir sünger yardımı ile duvarınızı silebilirsiniz. Sildikten sonra bir havlu yardımı ile fazla sıvıyı alıp kurulamalısınız. Silme işlemini ise yukarıda aşağıya doğru yapmalısınız.

 

Tüm bu yöntemler arasında size en uygun yöntemi seçerek duvar kağıtlarınızın temizliğini sağlayabilirsiniz ve uzun yıllar yıpranmadan Burawall duvar kağıtlarınızı kullanabilirsiniz.

 

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

EN YENİ ÜRÜNLER

Kaliteli Ürünlere en cazip fiyatlarla sahip olun!

GÜVENLİ ALIŞVERİŞ

Kredi Kartı Bilgileriniz %100 Güvendedir.

%100 PARA İADE GARANTİSİ

Bütün Alışverişlerinizde %100 Para İade Garantisi

ÜCRETSİZ KARGO

Yaptığınız Her Alışveriş için Kargo Ücretsizdir!
Yukarı Git
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır